Ak máte dojem, že vidíte čoraz viac ôs vo vašej záhrade, máte úplnú pravdu. Populácia ôs sa začína rozrastať na jar a neustále zvyšuje svoj počet, ktorý dosahuje vrchol začiatkom jesene.

Netreba však prepadať panike!

Čo robiť s osím hniezdom?

Najlepšia a najbezpečnejšia vec, ktorú môžete urobiť, je nič. Pokiaľ však hniezdo nie je na mieste, kde predstavuje riziko pre ľudí, domáce zvieratá alebo hospodárske zvieratá.

Osy sú v skutočnosti užitočné – konzumujú hmyzích škodcov, ako napríklad vošky, húsenice, chrobáky, zbierajú a odstraňujú mŕtvy hmyz a navyše opeľujú veľa rastlín.

Problém však väčšinou nastáva pre ich agresívnu povahu. Ľudí, ktorí ich vyrušia, najmä keď sa priblížia k ich hniezdam, bodnú. A na rozdiel od včiel, každá osa môže bodnúť aj viackrát.

Keď na svojom pozemku objavíte osie hniezdo, najprv si premyslite, či to bude niekoho obťažovať. Ak áno, neváhajte ho odstrániť alebo zničiť. Osy predsa nie sú ohrozeným druhom a smrť jednej kolónie nebude žiadna tragédia. Hniezda je najjednoduchšie odstrániť, kým v nich nie je veľa robotníc.

Ak je hniezdo viditeľné, vieme vám ponúknuť insekticídy, ktoré môžete nastriekať priamo do hniezda.
Urobte tak v noci alebo veľmi skoro ráno, keď osy ešte spia. Možno bude potrebné tento úkon zopakovať viac ako jeden krát. Keď počas dňa nebudete vidieť opúšťať hniezdo žiadne osy, budete vedieť, že kolónia bola zlikvidovaná. Ak by ste potrebovali poradiť, ktorý produkt je výborný proti
osám, neváhajte navštíviť našu predajňu. Radi vám poradíme.

V mnohých prípadoch však osie hniezdo nemusí byť prístupné, ak sa nachádza napríklad vo vnútri stien, v skalách, na hromade dreva, atď. To je situácie, keď nás už musíte zavolať a využiť služby deratizácie.

Potrebujete nás kontaktovať? Zavolajte alebo napíšte e-mail a o všetko sa postaráme:
Email: info@bezskodcov.sk
Tel.: 0917 660 394