Šváby sú najrozšírenejší druh škodcov, ktorému prekáža máločo. Preto je pomerne ťažké sa ich zbaviť. Jeden šváb znamená prítomnosť ďalších. Navyše prenášajú rôzne choroby a sú pôvodcami rôznych alergií a astiem.

Začnite prevenciou

Na začiatok je dobré, aby ste v domácnosti nenechávali voľne prístupné žiadne zvyšky jedál a potravín. Potraviny uchovávajte v uzatvorených nádobách, pravidelne upratujte a vynášajte odpadky. Dôkladne umývajte všetko, čo prichádza do kontaktu s jedlom.

Buďte opatrní, keď si domov prinesiete veci z kartónu alebo lepenky.

Ak často cestujete, nezabúdajte na starostlivosť o batožinu, aby ste si z dovolenky nepriniesli neželaný suvenír. Oblečenie si preto zbaľte do vrecka, najlepšie do vákuového obalu, a po príchode domov ho operte aspoň na 60 °C. Pre istotu povysávajte a očistite aj váš kufor a ostatnú batožinu. Povysávať by ste mali aj svoje auto.

Ak už váš domov napadli, ako sa ich zbaviť?

Šváby sa množia veľmi rýchlo, a preto je dobré, ak si tento problém všimnete čo najskôr. Keďže sú to noční lovci, sú vonku najmä po zotmení a cez deň sa skrývajú. Ak ich zbadáte aj počas dňa, vedzte, že máte veľký problém. Vtedy totiž vyliezajú len preto, že sú zúfalo hladní, a teda aj premnožení.

Najúčinnejšia je chemická dezinsekcia, ktorú vykonávajú aj naši profesionáli. Ak bývate v obytnom dome, je potrebné ju vykonať celoplošne vo všetkých bytoch naraz.

Lokálne môžete použiť chemické pasce a spreje.

Šváby veľmi priťahujú aj surové vajcia. Zmiešajte žĺtok s kyselinou bóritou a vytvorte guličku, ktorú umiestnite do rohov.

Pripravte sa na to, že boj so švábmi môže trvať zhruba mesiac. Preto nesmiete prestať aplikovať prostriedky proti týmto škodcom príliš skoro.

Potrebujete nás kontaktovať? Zavolajte alebo napíšte e-mail a o všetko sa postaráme:
Email: info@bezskodcov.sk
Tel.: 0917 660 394